Tablet za $35 z Indii… którego nie będzie

Posted: 2010/07/25 by wildwezyr in Pisanie o tym jest w modzie
Tagi: , , , , , , , ,
dumny minister z Indii z tabletem za podobno 35 dolarów

dumny minister z Indii z tabletem za podobno 35 dolarów

Hindusi pochwalili się, że udało im się uzyskać technologiczny przełom! Dzięki temu będą w stanie wyprodukować tablet, który będzie kosztował 35 USD!

Toż to nie tylko iPad Killer będzie (a Stefek już trzęsie portkami)!

To po prostu dowolny-inny-tablet-killer ;-)!

Wspaniała wizja, bardzo mi się to podoba. Mediom też. Media lubią podchwytywać takie tematy, kopiować takie newsy bez opamiętania – bardzo przecież chwytliwe nagłówki można z tego mieć, a więc i oglądalność / klikalność – też. Oczywiście nikt potem nie napisze – w 2011 (bo wtedy ów tablet ma wejść na rynek), że guzik z tego wyszło – po co przyznawać się do błędu, do braku rozsądku i umiejętności oceny propagandowego bełkotu?

A no tak – to podobno jest plotka wymyślona przez hinduskich polityków chcących zyskać sympatię, poparcie itp. Żeby było śmieszniej – Indie nie pierwszy raz deklarują podobny przełom i nie pierwszy raz będzie to ściema. Aktualnie zdaje się Chiny produkują najtańszą elektronikę i podzespoły na świecie, a wg aktualnych cen, z uwzględnieniem ich spadku na mocy np. prawa Moore’a, w 2011 nie ma szans na tablet o kosztach produkcji poniżej $100.

Więcej wyjaśnień i podobnych historii z przeszłości – zakończonych cichymi porażkami – w rozsądnie brzmiącym artykule „Why the $35 tablet will never exist” – polecam.

Reklamy
Komentarze
  1. […] o tym wspominałem, że jeżeli gdzieś na świecie miałby powstać najtańszy tablet czy inne urządzenie elektroniczne, t… – właściwie to codziennie powstają tam najtańsze urządzenia, żadna […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s