Apple wstrzymało produkcję iPhone 4 i opracowuje poprawkę na problem z anteną?

Posted: 2010/07/18 by wildwezyr in SmartPhone & AppPhone
Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
to jabłuszko kąsa

to jabłuszko kąsa

Ciekawa hipoteza. Dopiero co na konferencji ogłosili rozdanie darmowych ochraniaczy (bumperów) dla wszystkich posiadaczy iPhone 4. Podobno jednak – te bumpery nie rozwiązują problemu u wszystkich.

Są sygnały, że w tej chwili nie można już dostać iPhone’a 4 w sklepach, ani też nie wiadomo kiedy te telefony będą znów dostępne – wygląda jakby wstrzymali produkcję.

Dodatkowo warto przypomnieć, że to w pewnym sensie standardowa „procedura” Apple – wypuścić nie do końca dopracowany produkt, sprawdzić na masowym użytkowniku (nieświadomym beta-testerze) ostateczną wersję produktu, zebrać listę uwag, opracować poprawki i przygotować udoskonaloną generację pozbawioną wad. Kupowanie „genialnych” produktów Apple zaraz po ich wejściu na rynek nie ma trochę sensu – poza +1000 do lansu ;-). Podobnie jak z nowymi modelami samochodów – lepiej poczekać aż znikną choroby wieku dziecięcego… Ale czy prawdziwy fanboy jest w stanie się powstrzymać ;-)?

Na stronie Apple’a znalazłem info o nowej wersji iOS – 4.0.1 – ma m. in. poprawiać problemy z wyświetlaniem informacji o sile sygnału. Czyżby faktycznie na sztywno pokazywali 3 kreski mimo spadającego zasięgu – a ja myślałem, że to pozostanie tylko jako żarcik na blogach antyfanboyowskich: Aktualizacja iOS likwiduje problem z zasięgiem – polecam też nowsze wpisy, całość zaczęła się robić bardzo zabawna ;-).

Zerknijcie też na stronkę Apple’a: Smartphone antenna performance – bo tam cały czas utrzymują, że to nie jest problem specyficzny dla iPhone 4, że każdy telefon w pewnych warunkach ma problemy z siłą sygnału. Tylko nie raczyli napisać, że iPhone 4 jakoś znacznie częściej przy standardowym użyciu. Taki design, 100 mln USD na opracowanie lepszej anteny, darmowe bumpery i nic nie pomogło. Cóż za PR-owy fail

Jeżeli zaś chwilowo rozdają za darmo bumpery, to aby nie oszpecić telefonu – powinni IMHO dawać takie: Vapor4 Case for iPhone 4.

Vapor4 dla iPhone 4 - bajerancki bumper, takiego bym chciał

Vapor4 dla iPhone 4 - bajerancki bumper, takiego bym chciał

Źródło plotki (i zdjęcia): Missing in Action, podpatrzone na Google Buzz u Johna Hardy’ego.

I na koniec tradycyjnie: Dzięki, Steve!

Reklamy
Komentarze
 1. trasz pisze:

  Aktualizacja oprogramowania poprawia _zawyzanie_ informacji o sile sygnalu. W sensie, jesli sygnal jest na trzy kreski, to pokazuje trzy, a nie piec; kiedy sygnal spadnie o trzy, to pokazuje spadek z trzech na zero, a nie z pieciu na zero. Tysiac razy bylo wyjasniane.

  • wildwezyr pisze:

   Mnie nikt tego nie wyjaśniał, fanboyem nie jestem aby śledzić każde z 1000 słów Steve’a. Jestem dość wyczulony na info o iPhone’ach – bo będę niebawem zmieniał telefon z mojego starego iPhone 3g i jakoś ta informacja mi umknęła…

   Zresztą – jak to wizerunkowo brzmi – poprawiliśmy wyświetlaną informację o sile sygnału (w kontekście problemów z sygnałem) – pierwsze moje (chyba nie tylko moje?) skojarzenie było takie jak napisałem ;-).

   Tak czy inaczej – dzięki za info, jak napisałem nie wiedziałem tego, a staram się być w miarę na bieżąco.

 2. […] do Android 2.2 ma przyjść poprawka. To jednak Apple lepiej zareagowało i szybciej – aktualizacje oprogramowania, darmowe bumpery […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s