Sensacyjnie brzmiące newsy warto tłumaczyć bez zrozumienia, byle chwytliwie!

Posted: 2010/05/01 by wildwezyr in Zwykły wpis
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Na przykładzie newsa o braku obsługi technologii Flash w IE9 – „IE9 bez Flasha”. Wsparcie (support) się komuś z obsługą pomyliło chyba.

Co innego wspierać Flasha – tak jak to robi np. Google w Chrome (Flash ma być dostępny bez konieczności instalacji wtyczki), a co innego walczyć z Flashem jak Apple w swoich urządzeniach mobilnych.

Wątpię aby Microsoft zabronił instalowania Flasha jako wtyczki w IE9. Po prostu wyrazili swoje poparcie dla video w przeglądarkach na zasadzie HTML5 a nie playerów flashowych. I tu się chyba trudno z Microsoftem nie zgodzić. Ale podejrzewać ich, że jak raz Flasha będą rozpoznawać i blokować możliwość instalacji takiej wtyczki? To jakaś bzdura.

Na koniec przypominam, że w Safari na iPhone nie można instalować żadnych wtyczek, w tym też wtyczki z Flash. Tutaj Apple nie robi wyjątków dla Flasha. I nawet lepiej aby nie robiło – bo dopuszczając tylko Flasha, a nie dając możliwości instalacji AdBlocka czy czegoś podobnego zafundowaliby użytkownikom więcej krzywdy niż pożytku.

Reklamy
Komentarze
  1. […] Na razie bez (nie)zbędnych wyjaśnień zanęcę linkiem do jednego wpisu tamże (w owym Strumieniu Nieświadomości): Sensacyjnie brzmiące newsy warto tłumaczyć bez zrozumienia, byle chwytliwie! (dotyczy “IE9…. […]

  2. […] This post was mentioned on Twitter by WildWezyr. WildWezyr said: w #ie (#ie9) ma nie być #flash.a? serio? http://rdir.pl/a7gyg czy to nie zbyt sensacyjne aby mogło być prawdziwe? co na to #adobe? a co s… […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s