Zdania fanów podzielone – następny iPhone będzie nazywał się iPhone 4G czy iPhone HD?

Posted: 2010/03/20 by wildwezyr in SmartPhone & AppPhone
Tagi: , , , , , , , , , ,

Tablet od Apple został już zaprezentowany, fanboye zdążyli się zachwycić (jakie to wspaniałe), antyfanboye oburzyć (że wciska im się taką chałę), napieprzanki (flamewars) między jednymi a drugimi jak były, tak są i będą po wsze czasy ;-). Nuuuuda.

Czas więc powrócić do snucia wizji i domysłów na temat następnego iPhone’a. I o te wizje właśnie się rozchodzi. Fani Apple są wyjątkowo kreatywni – nie dość, że tworzą ciągle profesjonalnie wyglądające wizualizacje (to samo było m.in. dla iPada), to jeszcze robią podróbki reklam. I nawet slogan za Apple’a wymyślają: „The most social iPhone yet„.

Trzeba przyznać, że wygląda to profesjonalnie. Trochę obrazkowych wizji można znaleźć w Google Images: iPhone 4g lub też Google Images: iPhone HD.

Jest szansa, że powoli będą do nas docierały coraz szerszym strumieniem nie tylko plotki, wizje i kreacje, ale też przecieki danych i bardziej wiarygodne spekulacje. Jak choćby ta informacja z engadget.com o prawdopodobnej możliwości nagrywania HD (720p). Skąd się biorą takie przypuszczenia? Np. z analizy najnowszego pakietu dla programistów SDK do iPhone OS w wersji 3.2. W jednym z plików znaleziono informacje o tajemniczym urządzeniu o nazwie kodowej N89, które ma mieć możliwość obsługi video o rozdzielczości 1280 x 720. To nadal oczywiście są domysły, ale nazwy kodowe poprzednich iPhone’ów to były: M68, N82, and N88… w plikach SDK namierzono m.in. jeszcze jedną nazwę N80, co ma odpowiadać kolejnemu iPodowi Touch.

Swoją drogą ciekawe jaką nazwę uzyska ostatecznie kolejny iPhone: 4G (jako następca 3G), HD (od tego video HD) czy zupełnie inną? Pamiętajmy, że aktualny model ma chyba dość dziwną i przez nikogo nie przewidzianą – iPhone 3GS (S jak Szybkość)… A sama nazwa iPhone HD była już przez fanów proponowana – w 2009 roku część fanów uważała, że tak właśnie będzie nazywał się iPhone 3GS.

Jeśli masz przeczucie / pomysł jak może nazywać się następny iPhone – zapraszam do pozostawienia swojego typu w komentarzu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s